ЗАТВЕРДЖЕНО педагогічною радою Войнилівського ліцею, протокол № 11/5 від 13.02.2018 р.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ
У ВОЙНИЛІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ
1.Загальні положення 1.1. Положення про академічну доброчесність в Войнилівському ліцеї (далі - Положення) закріплює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування між педагогічними працівниками, здобувачами освіти (учнями) та батьками. 1.2. Це Положення розроблено на основі Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про авторське право і суміжні права», «Про видавничу справу», «Про запобігання корупції», Цивільного Кодексу України, Статуту Войнилівського ліцею (далі - ВЛ), Правил внутрішнього розпорядку ВЛ, Колективного договору та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України та нормативних (локальних) документів ВЛ. 1.3. Мета Положення полягає у дотриманні високих професійних стандартів в усіх сферах діяльності Войнилівського ліцею та філій (освітній, методичній, науково-дослідній, виховній тощо), підтримки особливих взаємовідносин між педагогічними працівниками та здобувачами освіти, запобігання порушення академічної доброчесності. 1.4. Педагогічні працівники та здобувачі освіти, усвідомлюючи свою відповідальність за неналежне виконання функціональних обов’язків, формування сприятливого освітнього середовища для забезпечення дієвої організації освітнього процесу, розвитку інтелектуального, особистісного потенціалу, підвищення престижу ВЛ, зобов’язуються виконувати норми даного Положення. 1.5. Норми цього Положення закріплюють правила поведінки безпосередньо у трьох основних сферах – освітній (навчальній), науково-методичній та виховній (морально-психологічний клімат у колективах).
2.1. Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. 2.2. Для забезпечення академічної доброчесності в ВЛ та філіях необхідно дотримуватися наступних принципів:
2.3. ВЛ здійснює свою діяльність окремо від політичних уподобань, партій, релігійних об’єднань та рухів у будь-якій формі організації. 2.4. Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає:
2.5. Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:
завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; - подавати на оцінювання лише самостійно виконану роботу, що не є запозиченою або переробленою з іншої, виконаної третіми особами;
3.1. З метою виконання норм цього Положення в ВЛ створюється Комісія з питань академічної доброчесності (далі - Комісія). 3.2. Комісія наділяється правом одержувати і розглядати заяви щодо порушення цього Положення та надавати пропозиції дирекції ВЛ щодо накладання відповідних санкцій. 3.3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законодавством в сфері освіти, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку ВЛ, іншими нормативними (локальними) документами та цим Положенням. 3.4. Склад Комісії затверджується наказом директора ВЛ за поданням рішення педагогічної ради ліцею. Строк повноважень Комісії становить 3 роки. 3.5. До складу Комісії за посадами входять: заступник директора з навчально-виховної роботи (навчальної, науково-методичної, виховної), голови методичних об'єднань, голова профспілки, голова учнівського самоврядування. 3.6. Будь-який працівник ВЛ та філій, здобувач освіти може звернутися до Комісії із заявою про порушення норм цього Положення, внесення пропозицій або доповнень. 3.7. Комісія зі свого складу обирає Голову, заступника та секретаря. Голова Комісії веде засідання, підписує протоколи та рішення тощо. За відсутності Голови його обов’язки виконує заступник. Повноваження відносно ведення протоколу засідання, технічної підготовки матеріалів до розгляду їх на засіданні тощо здійснює секретар. 3.8. Організаційною формою роботи Комісії є засідання. Засідання можуть бути чергові, що проводяться у строки визначені планом роботи та позачергові, що скликаються при необхідності вирішення оперативних та нагальних питань. 3.9. Рішення приймаються відкритим голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні Комісії. 3.10. Засідання Комісії оформлюється протоколом, який підписує Голова та секретар. 3.11. Комісія не менше одного разу на рік звітує про свою роботу перед педагогічної радою ВЛ. 3.12. Будь-який учасник освітнього процесу, якому стали відомі факти порушення норм цього Положення чи підготовки про можливість такого порушення, повинен звернутися до Голови або секретаря Комісії з письмовою заявою на ім’я її голови. У заяві обов’язково зазначаються особисті дані заявника (П.І.Б., контактні дані: адреса, телефон, місце роботи, посада, клас, особистий підпис). Анонімні заяви чи заяви, викладені в некоректній формі, Комісією не розглядаються. 3.13. На засідання Комісії запрошуються заявник та особа, відносно якої розглядається питання щодо порушення Кодексу академічної доброчесності. 3.14. За результатами проведених засідань Комісія готує вмотивовані рішення у вигляді висновків щодо порушення чи не порушення норм цього Положення. Зазначені висновки носять рекомендаційний характер, подаються директору для подальшого вживання відповідних заходів морального, дисциплінарного чи адміністративного характеру. 3.15. Повноваження Комісії:
– проводити інформаційну роботу щодо популяризації принципів академічної доброчесності та професійної етики педагогічних працівників та здобувачів освіти; – ініціювати, проводити та підтримувати дослідження з академічної доброчесності, якості освіти та науково-дослідницької діяльності; – готувати пропозиції щодо підвищення ефективності впровадження принципів академічної доброчесності в освітню та науково-дослідницьку діяльність ВЛ та філій; – надавати рекомендації та консультації щодо способів і шляхів більш ефективного дотримання норм цього Положення. - інші повноваження відповідно до вимог чинного законодавства України та нормативних (локальних) документів ВЛ.
4.1. За порушення норм цього Положення учасники освітнього процесу притягуються до відповідальності згідно вимог чинного законодавства України. 4.2. Порушенням академічної доброчесності вважається:
4.3. За порушення правил академічної доброчесності педагогічні працівники притягуються до таких форм відповідальності:
4.4. За порушення правил академічної доброчесності здобувачі освіти притягуються до таких форм відповідальності:
- повторне проходження оцінювання (контрольної роботи, іспиту, заліку тощо);
5.1. Для попередження недотримання норм та правил академічної доброчесності в ВЛ використовується наступний комплекс профілактичних заходів:
6.1. Це Положення затверджується рішенням педагогічної ради ВЛ та вводиться в дію наказом директора ліцею. 6.2. Зміни та доповнення до Положення вносяться за рішенням педагогічної ради ВЛ та вводяться в дію наказом директора ліцею. | |
| |
Переглядів: 94 | |
Всього коментарів: 0 | |